Як вибрати якісну москітну сітку для вікон?

Головна > Статті > Як вибрати якісну москітну сітку для вікон?

26.11.2019 в 12:16

На сьогоднішній день немає діючих нормативних документів, які б регламентували технологію виробництва та поняття якості москітних сіток. У цій статті ми постараємося розібратися в питанні «якісних москітних сіток».  Посилаючись на багаторічний досвід виробництва і установки протимоскітних систем ми підкажемо на що звертати увагу.

І так, основні системи москітних сіток складаються з алюмінієвого профілю, сіткового полотна, з’єднувальних куточків і ущільнювального шнура. Детальніше зупинимося на кожній комплектуючій і розповімо, на що необхідно звернути увагу.

Москітний профіль

Виходячи з матеріалу для виготовлення москитного профілю всі системи можна поділити на дві групи:

  1. Алюмінієвий профіль
  2. Пластиковий ПВХ профіль
Москітний алюмінієвий Анвіс

Фото 1. Москітний алюмінієвий профіль Анвіс

Більша частка сіток, які виготовляються на сьогоднішній день, виготовляються з алюмінієвого профілю. Він має ряд вагомих переваг:

  • Механічно міцний
  • Стійкий до лінійного температурного розширення
  • Стійкий до ультрафіолету, не змінює колір фарбування
  • Стійкий до корозії і появи тріщин
  • Стійкий до фарбування
  • Стійкий до деформації

На превеликий жаль всі перераховані якості відсутні в пластиковому москітному профілі. Єдиним плюсом ПВХ профілю є його низька ціна, яка на 50% менше від алюмінієвого.

Також варто відзначити тенденцію здешевлення алюмінієвого москитного профілю протягом останніх 5-7 років. Відбувається це за рахунок зменшення товщини стінок камер профілю. Нам часто доводиться проводити ремонт старих москітних сіток і ми відзначаємо, що їх вага в 1,5-2 рази більше від сьогоднішніх виробів. При всьому цьому сітки виготовлені з алюмінієвого профілю міцні і надійні.

На сьогоднішній день алюмінієвий профіль типу Анвис проводиться київським заводом BRAZ (Бровари). Імпортується з Болгарії, Казахстану, Туреччини та Китаю.

Наша компанія використовує тільки алюмінієвий профіль. Купити москітні сітки з якісних комплектуючих в Києві можна перейшовши в розділ замовлення.

Москітні кутники

Кутик для москітної сітки Анвіс

Фото 2. З’єднувальний куточок Анвіс

Говорячи про пластикові куточки варто сказати, що головним моментом є якість ПВХ, з якого вони виготовляються.

І так, важливо, щоб вони були зроблені з первинного ПВХ, який є еластичний і в той же час міцний. Також варто відзначити, що такий куточок значно світлішим за кольором і більш потрапляє в тон кольору  з білим профілем.

Куточки виготовлені з вторинного ПВХ крихкі і темніше необхідного.

Також варто звернути увагу на правильність форми: всі чотири куточка повинні бути однакової форми і кольору.

Якісний з’єднувальний куточок для москітних сіток має спеціальний направляючий стержень, який полегшує укладання ущільнювального шнура.

Полотно москітної сітки

Москітна сітка в рулонах

Фото 3. Москітне полотно Фіберглас

При виробництві сучасних москітних сіток використовується матеріал під назвою «фіберглас»-скловолокнистий композит. Така сітчаста тканина виходить в результаті плетіння і спайки ниток композитного матеріалу, який по своїй природі міцний і стійкий до ультрафіолету.

У 90-х роках москітні сітки виготовлялися з нейлонового полотна і мали значний мінус-різкий хімічний запах. Також такі сітки різко змінювали колір при впливі сонячного світла. Фіберглас не має запаху і не викликає алергічних реакцій.

Слід зазначити, що незначний запах може бути 1-2 дні після виготовлення, так як при виробництві готові бухти полотна обробляються силіконоподібним розчином для довготривалого зберігання.

Основними країнами-виробниками полотна з фібергласу є Китай, США, Бельгія та Німеччина.

Ущільнювальний шнур

Резиновий джгут для москітної сітки

Фото 4. Ущільнювальний шнур

Ущільнювальний шнур служить для фіксації москітного полотна шляхом укладки в спеціальний паз на алюмінієвому профілі. Найчастіше використовується порожнистий гумовий зубчастий шнур діаметром 5мм. Виробляється в білому і чорному кольорі. Слід звернути увагу на його еластичність і відсутність тріщин на поверхні. Також не повинно бути сторонніх їдких запахів.Справедливості заради варто сказати, що через вплив ультрафіолету та інших погодних факторів ущільнювальний шнур має тенденцію до «висихання» і втрати еластичності.  Як правило це відбувається через 5-7 років експлуатації сітки.  Після чого його разом з сітковим полотном змінюють і вироби можуть далі служити своїм господарям.

Ручки

Вкатана ручка для москітної сітки

Фото 5. Вкатанна ручка-рогач

Виготовляються з ПВХ і служать для утримання сітки при знятті і установці.  На москітних сітках встановлюють ручки-тримачі двох типів:

  •  вкатані під шнур
  •  прикручені до профілю

Варто відзначити, що вкатані ручки значно програють по ремонтопридатності, але зручні при цеховому виробництві (швидше і дешевше). 

Прикручена ручка для москітної сітки

Фото 6. Прикручена ручка-рогач

При поломці прикрученої ручки досить відкрутити два саморіза і встановити на теж місце нову цілу ручку.  У випадку ж з вкатаною, прийдется підривати ущільнювальний шнур з полотном і не факт, що всю цю конструкцію вийде повернути на місце.

Суть в наступному: вибирайте сітки тільки з прикрученими ручками-держаком.

Окремо варто зупинитися на стандартах виготовлення москітної сітки і про це ми розповімо в нашій наступній статті «Секрети виробництва якісних москітних сіток».

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор сіток Калькулятор сіток