Види москітних сіток для вікон і дверей

Головна > Статті > Види москітних сіток

06.02.2020 в 23:46

Москітна сітка Анвіс на вікно ПВХ

Фото 1. Москітна Сітка Анвіс

Всі ми стикаємося з проблемою настирливих комарів, мух і тополиного пуху. І якщо у Вас раніше не були встановлені москітні сітки, то вирішення цього питання може викликати труднощі.

Як же визначити який вид москітної сітки необхідний саме на ваше вікно?

Для початку необхідно розібратися, який вид вікон встановлений саме у Вас:

  • Металопластикові 
  • Алюмінієві
  • Дерев’яні
  • Євробрус

Постараємося докладно розповісти про варіанти москітних сіток для кожного виду вікна.

Гачки- зацепи на москітній сітці

Фото 2. Гачки-зачепи системи Анвіс

1. Велика частка протимоскітних систем, які виготовляються на сьогоднішній день, встановлюються саме на металопластикові вікна (95%). Віконний ринок активно почав розвиватися в нашій країні в середині 90-х років. Перші варіанти москітних сіток, які встановлювалися тоді на ПВХ вікна були так звані «накладні сітки». Вони встановлювалися на зовнішніх 4-х кутових кишенях.

Конструкція в зафіксованому стані перебувала притиснутою до зовнішньої частини рами. Значним мінусом такого варіанту є складність у техніці виміру (необхідно враховувати відступи для кишень, відстань до зовнішніх відкосів і нижнього бляшаного відливу) і вкрай небезпечна установка (доводиться виконувати свердління і фіксацію куточків з зовнішньої частини рами, часом на дуже високих поверхах).

Також, варто відзначити не особливу надійність фіксації рамки, часто куточки ламаються і вироби просто вилітають. Слід також зазначити, що доводиться свердлити Ваші вікна і це не покращує їх герметичність.

Зазначені мінуси створювали потребу в новій, більш досконалій системі профілю. І вона знайшлася. Польська компанія Anwis запропонувала систему, яка дозволяє вирішити питання надійної установки конструкції в площині пластикового вікна без свердління. Також проведення виміру та встановлення стало доступно для кожного і відпала потреба в послугах дорогих майстрів. Достатньо взяти виріб за ручки, вивести через отвір на вулицю, притиснути до рами і провернути на 90° фіксатори-гачки.

Варіанти москітних сіток для металопластикових вікон

Вид

Терміни

Замір

Анвіс (внутрішня)

2-3 дні

самостійно

Накладна (зовнішня)

2-3 дні

спеціалист

Рулонна

10-12 днів

спеціалист

Ручки для москітної сітки

Фото 3. Ручки-ухвати Анвіс

На сьогоднішній день 98% сіток, що встановлюються на пластикові вікна, виготовляються саме в системі Анвіс. Часто Ви можете бачити на багатьох сайтах назву «москітні сітки Анвіс». Якщо у Вас пластикові вікна, то сміливо замовляйте саме їх і будьте впевнені в правильності вибору.

Прорахувати вартість та ознайомитися з простою методикою виміру таких москітних сіток можна на цій сторінці.


2. Якщо ж Ви є власником алюмінієвих вікон, то сьогодні на ринку москітних систем є три основних пропозиції для такого типу.

І так, перший поширений варіант-це описаний вище тип «накладної» москітної сітки, яка також використовується на пластикових і дерев’яних рамах. Його мінуси вже перераховані раніше. Основним мінусів такої сітки в разі алюмінієвого вікна є його свердління (8 отворів). Багато хто з наших клієнтів, у яких встановлені дорогі алюмінієві системи (ALUMIL, REYNAERS та ін) вкрай негативно реагують на появу зайвих отворів на зовнішній стороні рами.

Альтернативною технологією є установка москітних сіток, спеціально розроблених виробниками алюмінієвого профілю. Найпопулярніший варіант: система сіток REYNAERS (Рейнарс). Дана система кріпиться на зовнішній частині віконної рами і фіксується на спеціальні зачепи-лапки. Установка проводиться без свердління. Єдиним мінусом є висока ціна на такі вироби, але вона себе виправдовує. Частка таких систем зростає з кожним роком в 2-3 рази.

Рулонна москітна сітка на вікні

Фото 4. Рулонна москітна сітка

Ще одним варіантів для алюмінієвих вікон є система рулонних москітних сіток. Вона складається з направляючих, які кріпляться на бічні частини рами вікна та короба, в який скручується полотно. Такий вид виробу є повноцінною альтернативою для алюмінієвих вікон. Мінусом є висока ціна і складність поточного ремонту.

Варіанти москітних сіток для алюмінієвих  вікон

Вид

Терміни

Замір

Рейнарс

4 тижні

спеціаліст

Накладна (зовнішня)

2-3 дні

спеціалист

Рулонна

10-12 днів

спеціалист


Зовнішня москітна сітка на кутиках

Фото 5. Зовнішня москітна сітка

3. Якщо Ви власник вікон з клеєного бруса (євровікна), то слід сказати, що найоптимальніше вирішення питання протимоскітних систем можуть запропонувати саме виробники таких вікон. Велика кількість декоративних елементів (відливи, слізником, виїмки тощо.) На таких вікнах створюють складнощі для якісної установки стандартних москітних сіток Анвіс (немає щільного прилягання внизу рами) Установка накладних сіток також не є хорошим варіантом, тому що доводиться свердлити раму, що  з роками може привести до протрухання ділянки свердління.  Найчастіше зрозуміти які необхідно сітки підібрати, стає можливим тільки після виїзду кваліфікованого майстра по замірах.


4. Для установки москітних сіток на стандартні дерев’яні вікна цілком підходить зовнішня система на куточках.  Практично в 100% випадків на такі вікна встановлюються саме ці сітки.

Варіанти москітних сіток для дерев’яних (старих)  вікон

Вид

Терміни

Замір

Накладна (зовнішня)

2-3 дні

спеціалист


Також окремо слід поговорити про установку протимоскітних систем на нестандартні форми вікон (арочні, трапецієподібні, трикутні і великі розміри прорізів).

На арочні вікна як правило сітки виготовляються з ПВХ профілю або прокатанного алюмінієвого.  Трикутні і трапецієвидні виготовляються з використанням спеціальних рухомих сполучних куточків, які дозволяють підібрати необхідний кут.


При установці протимоскітних систем на великі віконні проєми (веранди, зони барбекю та ін.) як правило використовують систему Пліссе.  Вона складається з 2-х рухомих «стулок», сіткове полотно в яких компактно збирається в бічні частини при розведенні в протилежні сторони.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор сіток Калькулятор сіток