03.05.2019 в 20:34
«Чому «москітна»? — запитаєте Ви, — хіба у нас є москіти?» На щастя, немає, але їх з успіхом замінюють комарі, мухи, оси та інші неприємні комахи, які здатні зіпсувати і день, і ніч. Москітна сітка з’явилася на наших вікнах порівняно недавно. Але її історія сягає в глибину століть.
Відомо, що деяким її прототипом користувалися ще в Стародавньому Єгипті і в Стародавній Греції. До нас вона потрапила з Індії разом зі своєю назвою. Та так і залишилася «москітною». Москітна сітка в тому вигляді, в якому використовуємо її ми, існує близько 3-х десятків років. Але вона вже завоювала величезну популярність. Без неї ми не уявляємо теплу пору року.
Переваги сучасної москітної сітки
Сучасна москітна сітка — це досить міцна конструкція. Її виготовляють з металевої, а частіше з пластикової сітки з дрыбними комірками, вставленої в рамку. За допомогою спеціальних кріплень вона щільно прилягає до віконної рами і надійно захищає нас не тільки від комах, але і частково від пилу.
Оскільки матеріали, що використовуються для її виготовлення, не бояться змін температури і вологості, то сітка досить довговічна. Отже, вона є економічним способом захисту житла. Її використовують і вдома, і в державних установах, наприклад, в дитячих садах, в школах, на базах відпочинку. Туристи навіть беруть її з собою в похід.
Експлуатація
Для комфортної експлуатації москітної сітки ви можете обрати для себе оптимальну модифікацію. Має значення розмір комірки. Потрібно враховувати, з одного боку, можливість циркуляції повітря, а з іншого — наявність занадто маленьких комах. У сільській місцевості, де повітря більш свіже і чисте, але комах незрівнянно більше, рекомендується ставити дрібну сітку. У міських умовах можна встановлювати більшу.
Існує вибір сіток різного кольору. Любителі оригінального дизайну можуть придбати яскравий виріб. Щоб сітка була майже непомітна, рекомендуємо вибрати сіру або сріблясту. При виборі слід звернути увагу на ретельність закладення швів і надійність кріплень.
Догляд за сіткою не створює особливої складності. Її легко вставити за допомогою простих кріплень, так само легко зняти. Вона миється звичайними миючими засобами м’якою щіточкою.
Види конструкцій москітних сіток
Існують кілька різних конструкцій — від простої, яку можна зробити самому, до складної, яку може встановити лише фахівець.
Рамкова сітка. Дуже легко встановлюється і знімається, кріпиться спеціальними кронштейнами або штифтами, легко обслуговується. Установка не вимагає втручання фахівця.
Розсувна сітка. Її конструкція складніша, встановлюється фахівцем. Перевага в тому, що вона не займає місця при відкриванні. Найчастіше застосовується на засклених лоджіях і балконах. Дуже важливо, щоб така сітка була якісною, оскільки вона схильна до частого відкриття, отже, до підвищеного ризику пошкодження.
Рулонний сітка. Дуже легко встановлюється і розбирається. Компактна для зберігання. Для малогабаритної квартири — ідеальний варіант.
Для власників тварин, особливо кішок, папуг і т. п., дуже рекомендуємо конструкцію, яка так і називається: «антикішка». Вона виготовляється з міцного матеріалу, і її не під силу зіпсувати вашим улюбленцям.
Людям, що страждають на алергію, буде цікаво дізнатися, що спеціально для них створені сітки «антипил», що забезпечують підвищений захист від вуличного пилу і пуху.
Установку москітної сітки, як уже було сказано, бажано доручити професіоналам, для яких це — справа п’ятнадцяти хвилин. Але, якщо вам все ж таки зручніше все робити самостійно, то починати потрібно з вивчення інструкції до виробу. Потім ще раз переконайтесь в тому, що ви придбали сітку, яка підходить до розміру вашого вікна. Менша або більша, ніж це потрібно, сітка дозволить комахам крізь щілини проникати в будинок. До того ж, сильний порив вітру може її зірвати.
Є кілька варіантів кріплення:
- – спеціальні кріплення, що додаються до сітки;
- – затискачі;
- – мотузкові кріплення або липучки.
На зиму сітки знімають, миють і ховають до весни. Бережна експлуатація та зберігання забезпечать ефективну службу вироба протягом довгого часу.