Як правильно підготувати вікна до холодного сезону?

Головна > Статті > Підготовка вікон до зими

03.05.2019 в 20:34

Зимовий сезон в Україні триває приблизно 6 місяців. Тому не варто забувати про своє житло, а завчасно підготувати його до морозів. Найбільшої уваги потребують вікна, оскільки саме вони відповідають за збереження тепла в приміщенні. Якщо Ви цікавитесь пластиковим склінням, то завжди можете скористатися послугами за приємною ціною в компанії «Фабрика Комфорту».

На що саме варто звернути уваги до початку зими?

Протягом зими вікнам доводиться витримувати різноманітні випробування:

 • – Раптові стрибки температури;
 • – Довготривалі заморозки;
 • – Чисельні опади: сніг і дощ;
 • – Потужний вітер.

Дерев’яні вікна по замовчуванню є не дуже надійною конструкцією. Вони швидко зношуються і пошкоджуються, тому зимою доводиться заклеювати усі щілини спеціальною стрічкою.

ПВХ вікна мають безліч переваг на дерев’яними, але навіть за ними потрібен ретельний догляд перед настанням холодного сезону.

На тривалість служби пластикових вікон впливають такі фактори:

 • – Профіль: тип і якість;
 • – Установка;
 • – Користування;
 • – Час з моменту монтажу.

Рекомендуємо Вам кожного року ретельно оглядати пластикові вікна, щоб вчасно помітити і усунути пошкодження чи поломки. Незалежно від того, проживаєте Ви в приватному будинки чи квартирі, діагностиці повинно підлягати кожне вікно. Саме завдяки цьому Ви зможете на ранніх етапах виявити та виправити несправність.

Але не обов’язково викликати майстрів. Здійснити діагностику можна і самостійно. Для цього потрібно:

 • – Перевірити функції дверцят. Ваші вікна в чудовому стані, якщо: конструкція міцно прилягає до гумки, вікна легко відкриваються і закриваються, відсутні шуми та скрипи.
 • – Перевірити стан ущільнювальної гумки. Перед зимовим сезоном її змащують спеціальним силіконовим засобом або звичайним вазеліновим маслом. Вони забезпечать тривалий час її експлуатації
 • – В старих ПВХ вікнах гумка може деформуватися. В таких випадках рекомендуємо Вам придбати нову.
 • – Обстежити всі деталі вікна. За потреби радимо замінити необхідні частини та мастила фурнітури, або навіть провести ремонт окремих елементів.
 • – Перевірити функціональність фурнітури і механізмів. Дверні петлі інколи потребують повторного відрегулювання.

Коли варто займатися миттям вікон перед зимою?

Перед настанням морозів наполегливо радимо помити вікна за допомогою чистої води або спеціальних засобів для скла. Бажано користуватися м’якими губками. Охайно прочистити піддашок від накопиченого вуличного бруду і пилу.

Пластикове полотно вимагає більш інтенсивного очищення, так як далеко не всі профілі мають брудовідштовхуючі властивості. Використовати варто м’які губки, що не подряпають поверхню, зі спеціальним кремоподібним відбілюючим засобом.

Вікна ПВХ краще мити всередині осені, коли ще не почалися сильні морози. Конструкції не можна чистити при дуже низьких температурах, щоб не пошкодити їх функціональність.

Якщо Ви хочете, щоб ПВХ вікна прослужили вам довго і надійно, то потрібно обов’язково готуватися до зими.

Якщо вас цікавлять послуги ремонту, діагностики або монтажу, то фахівці «Фабрики Комфорту» вам допоможуть.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон