Як доглядати за металопластиковими дверима?

Головна > Статті > Як доглядати за металопластиковими дверима?

03.05.2019 в 20:33

kak-uhazhivat-za-dveryami-statyaСьогодні одними з найбільш популярних дверних конструкцій, які активно використовуються як в приватному секторі, так і в офісних і виробничих приміщеннях, є пластикові двері. Вони отримали своє поширення завдяки відмінним експлуатаційним характеристикам. В першу чергу, металопластикові двері мають високу стійкість до більшості видів негативного впливу – вологи, перепадів температур, впливу ультрафіолетового випромінювання і т. д.

Це робить їх максимально довговічними. По-друге, металопластикові конструкції відрізняються невибагливістю в обслуговуванні і вимагають мінімум сил для підтримки їх в працездатному стані протягом всього періоду експлуатації.

Однак, незважаючи на те, що металопластикові дверні конструкції здаються індиферентними до всіх видів негативного впливу, вони все одно вимагають деякого періодичного догляду та регулювання. Це допоможе зробити їх експлуатацію максимально тривалої і безперебійної. У нашій сьогоднішній статті ми детально розглянемо всі основні заходи, які необхідно проводити для обслуговування металопластикових дверей всіх видів.

Чому необхідно доглядати за металопластиковими дверима?

Як і будь-який виріб, зроблений людиною, в процесі своєї експлуатації піддається зносу. Щоб компенсувати його негативний вплив, необхідно проводити деякий перелік профілактичних процедур по регулюванню пластикових дверей і догляду за ними.

Для цього існує кілька основних причин:

 • в процесі експлуатації елементи дверної фурнітури, зокрема, ручки і замки, піддаються забрудненню, яке може привести до погіршення функціонування цих елементів і знизити можливий термін їх експлуатації;
 • при експлуатації металопластикових дверей вони часто вступають в контакт з жирними або олійними компонентами, які можуть стати причиною корозії металевих елементів дверної конструкції;
 • підвищений знос дверей призводить до втрати ними своїх функціональних можливостей, закладених при виробництві – можуть виникати поломки елементів фурнітури, двері перестають бути звуконепроникними і т.д.

Періодичність догляду за металопластиковими дверними конструкціями прямо залежить від інтенсивності експлуатації дверей. У стандартних умовах при помірному навантаженні на двері досить обслуговувати їх 2-3 рази в рік.

Основні правила догляду за пластиковими дверима

Для того, щоб ваші металопластикові двері прослужили якомога довше, не потрібно виконувати безліч складних технічних операцій. Досить виконання декількох простих правил:

 1. Для миття дверного короба і полотна металопластикових дверей необхідно використовувати простий мильний розчин, який наноситься на поверхню за допомогою м’якої матерії, після чого видаляється за допомогою чистої вологої ганчірки. Категорично не варто вдаватися до використання засобів з вмістом кислот і розчинників.
 2. Скляні елементи двері необхідно періодично мити з використанням стандартних засобів для чищення для миття вікон і теплої води. Це стосується видалення всіх можливих типів забруднення. Не можна використовувати для очищення вікон та дверей бензин або інші подібні речовини.
 3. Окремої обслуговування вимагають ущільнювачі, що фіксують скляні елементи дверей. Вони більше за інших компонентів конструкції схильні до зносу. Для продовження терміну служби ущільнювачів необхідно періодично очищати їх від бруду і змащувати спеціалізованим засобом для обслуговування ущільнювачів.
 4. Дверну фурнітуру необхідно регулярно чистити і змащувати спеціально призначеними для цих цілей складами, які не містять смол або кислот. Також дверна фурнітура регулюється (про це далі) і обробляється антикорозійними засобами.
 5. При необхідності дрібні дефекти поверхні дверного полотна (наприклад, які утворюються в місцях найбільшого контакту людини з ним) можна усунути за допомогою акуратною шліфування дрібним абразивом.

Регулювання пластикових дверей

Регулювання пластикових дверей є обов’язковим етапом їх обслуговування для забезпечення найбільш тривалої експлуатації всієї конструкції.

Визначити, що металопластикові двері вимагають регулювання, досить просто – якщо є хоча б одна з перерахованих проблем, необхідно провести регулювання дверей:

 • провисання стулки двері, яке призводить до того, що полотно починає зачіпати раму. Щоб вирішити цю проблему потрібно підтягнути горизонтальний або вертикальний регулятор;
 • зміщення стулки двері, внаслідок якої вона також починає зачіпати раму – проблема усувається аналогічно;

появи протягів і тяги з-під дверей – свідчить про поганому притиску стулок дверей. Потрібно регулювання притиску;

 • поява люфтів в роботі дверної ручки – усувається підтягуванням болтів, що кріплять її до дверного полотна;
 • утруднення ходу двері або дверної ручки – потрібна мастило рухомих елементів спеціальними розчинами.

Як провести регулювання дверей?

Для того, щоб відрегулювати металопластикові двері, необхідно використовувати 6-гранний ключ 4 мм. Всі перераховані вище дефекти можливо усунути, дотримуючись кілька простих правил:

 • регулювання в горизонтальній площині проводиться за допомогою верхньої і нижньої петель. Обертаючи ключ за годинниковою стрілкою, здійснюється притягання стулки до петлі, і навпаки;
 • для регулювання з внутрішньої сторони необхідно відкрити двері, а із зовнішнього – закрити їх;
 • регулювання положення дверей по вертикалі здійснюється за допомогою нижньої петлі після видалення з неї захисного ковпачка і отримання доступу до верхнього шестигранника;
 • не можна обертати 6-гранник, якщо ключ не вставлений в нього повністю – це може привести до пошкодження.

Дотримуючи ці прості правила догляду за пластиковими дверима, ви без особливих зусиль зробите термін їх використання максимальним. Пам’ятайте, що своєчасне обслуговування двері провести легше, ніж міняти  елементи конструкції.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон