Вікна на балкон – специфіка металопластикових конструкцій

Головна > Статті > Вікна на балкон

03.05.2019 в 20:35

okna na balkon (1)

Установка вікон на балкон дозволяє збільшити корисну площу квартири. Часто саме це доповнення служить домашнім затишним куточком. Однак вибір і монтаж конструкцій на балкон має специфічні особливості, пов’язані з умовами експлуатації. Саме тому ми вирішили детально розглянути питання скління балкона і розповісти ключові тонкощі процесу.

Скління балкона: особливості

okna na balkon (2)

Конструктивно балкон – це виступаюча конструкція, з балконною плитою в якості основи та стелі. Скління виконується по периметру з трьох або двох (рідше) сторін. Конструктивні особливості балконів мають надзвичайну важливість, так як прямо впливають на вимоги до вікон.

  1. При склінні обов’язково утеплювати парапет, щоб запобігти промерзанню конструкцій. Часом може знадобитись зварювання огорож (характерно для будинків старого будівництва).
  2. Якщо балкон стане додатковим місцем для розміщення шафи, то нішу можна виконати за допомогою віконних рам з сендвіч-панелей, а не склопакетів.
  3. При проектуванні вікон ретельно продумайте, кількість частин, які будуть відкриватись, для оптимальної природної вентиляції. Також врахуйте, наскільки зручним буде процес догляду та миття вікон.
  4. Правильне проектування розмірів стулок має надзвичайну важливість. Особливо якщо проводиться скління вузького балкону. При ширині балконної плити в 80см і балконної стулки в 85см, відкривання вікна на 180 градусів не можливо.
  5. Якщо планується утеплення і обшивка стелі і внутрішніх стін, то базову комплектацію доповнюють. До неї додають спеціальні розширювальні профілі. Однак їх необхідність визначається замірником, при огляді об’єкта.
  6. Врахування гранично допустимої ваги конструкції. Якщо балкон великий, то вікна можуть бути занадто важкими. В цьому випадку встановлюють підсилювальні стійки.

Види балконного скління

okna na balkon (3)

  • – П-образне – найпопулярніший тип, що передбачає установку вікон попереду та по обидві сторони балкона;
  • – Г-образне – схоже на попереднє, тільки бічне скління виконується з одного боку;
  • – трапецієвидне – представляє собою прямокутник зі скошеними кутами;
  • – еркерне – скління особливо гарної форми; передбачає монтаж і з’єднання між собою великої кількості конструкцій (кути і розміри можуть бути будь-якими);
  • – напівкругле – має форму півсфери;
  • – трикутне;
  • – балкон з виносом (також називають косинкою) – широко використовується при наявності парапету з бетону;
  • – лоджія – вбудований в будинок різновид конструкції, що не виступає за межі фасаду.

Щоб дізнатися більше, або отримати рекомендації для власного будинку, зв’яжіться з нами. Наші менеджери дадуть відповідь на всі питання і допоможуть зробити найкращий вибір.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон