Як виправити типові несправності ручок ПВХ вікон

Головна > Статті > Типові несправності ручок ПВХ вікон

03.05.2019 в 20:34

Пластикові вікна вважаються невід’ємним атрибутом сучасного комфортного житла. Це стало можливим завдяки їх надійності, практичності, естетиці. Вартість цих ПВХ-виробів, термін їх служби багато в чому залежить від якості використовуваної фурнітури. Вона забезпечує правильний хід і щільність примикання стулок, утримування їх у певному положенні (закриття, відкриття, провітрювання). Тому фахівці «Фабрики Комфорту» використовують винятково перевірену фурнітуру.

Деякі споживачі намагаються заощадити при покупці ПВХ-вікон, віддаючи перевагу недорогійпродукції. Зниження ціни здійснюється за рахунок установки низькоякісної фурнітури, що швидко виходить з ладу. Які несправності виникають найчастіше і як їх можна усунути?

Чому виходять з ладу пластикові вікна

Найчастіше покупці скаржаться на те, що ламаються ручки вікна ПВХ. Саме вони знаходяться в режимі постійного використання, забезпечують закривання-відкривання стулки, її щільне прилягання.

Проблеми, які можуть виникнути з віконною ручкою

 • необхідність в натисканні із зусиллям;
 • заїдання, коли неможливо змінити положення склопакета в відкритому вигляді;
 • хитання, прокручування;
 • неповне провертання;
 • обламування, розтріскування.

Пошук причин виникнення пошкоджень, їх ліквідація

Причини того, чому ламаються ручки вікна:

 • низькоякісні кріплення;
 • неправильний монтаж вироба;
 • порушення правил експлуатації.

Більшість пошкоджень ручки ПВХ-вікна можна виправити самостійно. Якщо вона натискається/повертається тільки із застосуванням сили, конструкція потребує прочищення та змащення. При зміщенні стулки необхідно викликати майстра.

Механізм заклинює через включення блокіратора. Його основне призначення — захистити конструкцію від псування користувачем. Але при швидкому переміщенні рукоятки блокіратор може спрацювати передчасно, що спровокує її заклинювання. Ліквідувати несправність можна, відтягнувши фіксатор, розташований на торцевій стороні стулки до звільнення руху ручки. Але якщо становище роликів до відповідної планки порушено, потрібно заміна деталі.

Що робити при несправності віконної ручки внаслідок помилкового спрацьовування блокіратора?

Для цього необхідно:

 1. Затиснути гвинти, що кріплять натискний важіль.
 2. Потягнути на себе декоративну заглушку, зафіксувавши її горизонтально.
 3. Підтягнути хрестовою виПричина розхитування тримача — ослаблене кріплення, через що вона перестає взаємодіяти з іншими елементами запірного механізму. У цьому випадку ремонт вироба можна здійснити самостійно.
 4. круткою два гвинти (верхній і нижній), на яких кріпиться ручка.

Прокручування замикаючого важеля без характерного звуку, це вказує на випадання стрижня. Фурнітуру знімають, плоскогубцями витягують з склопакета стрижень. Деталь вставляють в основу ручки, надійно закріпивши її там, і встановлюють запірний механізм на місце рукояткою вниз.

Увага: прокручування натискного важеля з тріском свідчить про дефекти в роботі редуктора, які усуваються тільки майстром.

Ручка розтріскується або ламається через неякісні матеріали виготовлення. Дешеві тримачі повністю виготовляють із пластику, який слабо переносить навантаження. Більш якісні вироби мають всередині металевий стрижень, що підвищує їх міцність. Зламану частину демонтують і замінюють новою.

Щоб уникнути подібних несправностей слід купувати пластикові вікна, укомплектовані якісними кріпильними елементами, монтувати відповідно до інструкції, а також змащувати їх двічі на рік.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон