26.11.2019 в 15:30
Сьогодні існує велика кількість різних видів і систем протимоскітних систем. Велика частина з них являє собою рамку з алюмінієвого профілю до якої кріпиться москитне полотно. Система кріплень підбирається в залежності від типу і матеріалу вікна. Так, є рулонні москітні сітки, сітки на магнітах, але їх частка мізерно мала. Прорахувати і купити якісні москітні сітки можна на нашій сторінці: https://fabkom.com.ua/moskitnye-setki/
І так, в цій статті ми зупинимося на етапах виробництва найпоширеніших рамкових москітних сіток і розповімо про нюанси кожного з них. Нами накопичений багаторічний досвід виробництва москітних сіток, підбору комплектуючих, налагодження устаткування і установки програмного забезпечення для сіточного виробництва.
Як вибрати кращі комплектуючі ми розповіли в нашій статті «Як вибрати якісну москітну сітку для вікон», а тепер докладно поговоримо про технологію виготовлення на прикладі виробництва москітної сітки Анвіс, яка складає 95% від усіх продажів протимоскітних систем.
Порізка москитного профілю
Москітний алюмінієвий профіль поставляється у вигляді 6-метрових палок по 120-180 м в пачці. Щоб виготовити москітну сітку спочатку необхідно зібрати рамку із заздалегідь порізаного профілю, який з’єднується на пластикові куточки.
Порізка виконується на маятникових, торцювальних та пилах з нижньою подачею диска.
На цьому етапі важливими є два моменти:
- Точність розмірної порізки. Довжину необхідної деталі виставляють на автоматичному або ручному вимірювальному рольгангу. Тут велике значення має правильність налаштування і виставлення лінійки рольгангу (відступи на параметри з’єднувальних куточків)
- Точний кут (45° або 90°) і рівність різу. Кут різання залежить від налаштування і якості верстата для різання. Рівність різа залежить від попередніх факторів та від якості диска і його заточування.
Отримавши в результаті порізки 4 заготовки (2-і ширини і 2-і довжини) алюмінієвого профілю, які відрізані з урахуванням відступу на куточки, приступаємо до наступного етапу.
Збірка рамки майбутньої москітної сітки
Рамка збирається шляхом встановлення куточків в кінцеві отвори підготовлених заготовок і з’єднання їх між собою. Зверніть увагу, що з’єднання повинно відбуватися без зайвих фізичних зусиль. При складанні іноді використовуються м’які молотки з пластику, дерев’яні бруски з пазами, упори та ін.
Важливим моментом є рівність і непомітність стикувального шва (між куточком і профілем), які залежать від правильності порізки профілю і якості самого з’єднувального куточка. Після складання варто перевірити рулеткою розміри отриманої рамки на відповідність необхідним параметрам.
Отже, ми отримали зібрану рамку і приступаємо до наступного етапу.
Закатка сітки в рамку
Фіксація полотна в підготовленій рамці відбувається в кілька етапів:
- Підготовка відрізу полотна необхідного розміру (на 5-7 см більше розмірів рамки на кожну сторону).
- Укладання відрізу на рамку і рівномірне вирівнювання по площі.
- Закачування ущільнювального шнура в спеціальний паз поверх полотна. Шнур вкатується по всьому периметру рамки і щільно фіксує полотно до рамки. Шнур обрізається і укладається стик в стик.
- Перевіряються розміри сітки в центральній частині. Часто відбувається стягування профілю полотном, що призводить до зменшення лінійного розміру на 1-2 см («пісочний годинник). Якщо це сталося, то сітку варто злегка розпустити і закатати шнур повторно.
- Обрізка гострим канцелярським ножем решти фрагментів сіткового полотна по всьому периметру.
Звертайте особливу увагу на ступінь натягу полотна! Воно має рівномірно і без будь-яких ям і складок зафіксовано в рамці. І не слухайте казки:
«так його на довше вистачить», «воно не стягує профіль», «не буде свистіти на вітрі» і т д. Вимагайте перетяжки полотна!
Також, часто при обрізанні полотна, ніж може зіскочити і прорізати сітку. Недобросовісні виробники часто не переробляють, а так і віддають сітку клієнту. Перевіряйте цілісність сіткового полотна!
Фіксація полотна закінчена.
Переходимо до останнього етапу виробництва.
Фіксація кріпильних елементів до рамки москітної сітки
Кріплення ручок і гачків-фіксаторів до профілю москітної сітки проводиться в більшості випадків на маленькі гвинти, іменовані в народі «блошки». Відразу хочеться сказати, що цей спосіб вкрай ненадійний, тому що ці гвинтики мають тенденцію до розхитування, що призводить до випадання сітки з вікна.
Вибирайте москітні сітки, в яких всі гачки кріпляться на заклепки!
Такий метод фіксації надійний і довговічний. Багато виробництв економлять на заклепках, так як це збільшує час виробництва і витрати.
Окремо хочеться зупинитися на ручках, за які триматися сітки при знятті і установці. Вони бувають двох видів:
- вкатані під ущільнювач
- прикручені до профілю
Так ось, намагайтеся купувати вироби тільки з прикрученими ручками, так як їх дуже просто міняти в разі їх поломки. Вкатанним ручки міняти не в цехових умовах вкрай складно.
Наостанок хочеться сказати, перевіряйте розміри готових виробів! Не зайвим буде протягнути рулеткою і звірити з необхідним розміром. Відхилення не повинно бути більше або менше 1,5 мм- 2 мм.
Вдалих Вам покупок!