Секрети виробництва якісних москітних сіток

Головна > Статті > Секрети виробництва якісних москітних сіток

26.11.2019 в 15:30

Сьогодні існує велика кількість різних видів і систем протимоскітних систем. Велика частина з них являє собою рамку з алюмінієвого профілю до якої кріпиться москитне полотно. Система кріплень підбирається в залежності від типу і матеріалу вікна. Так, є рулонні москітні сітки, сітки на магнітах, але їх частка мізерно мала. Прорахувати і купити якісні москітні сітки можна на нашій сторінці: https://fabkom.com.ua/moskitnye-setki/

І так, в цій статті ми зупинимося на етапах виробництва найпоширеніших рамкових москітних сіток і розповімо про нюанси кожного з них. Нами накопичений багаторічний досвід виробництва москітних сіток, підбору комплектуючих, налагодження устаткування і установки програмного забезпечення для сіточного виробництва.

Як вибрати кращі комплектуючі ми розповіли в нашій статті «Як вибрати якісну москітну сітку для вікон», а тепер докладно поговоримо про технологію виготовлення на прикладі виробництва москітної сітки Анвіс, яка складає 95% від усіх продажів протимоскітних систем.

Порізка москитного профілю

Москітний алюмінієвий профіль

Фото 1. Москітний профіль Анвіс

Москітний алюмінієвий профіль поставляється у вигляді 6-метрових палок по 120-180 м в пачці. Щоб виготовити москітну сітку спочатку необхідно зібрати рамку із заздалегідь порізаного профілю, який з’єднується на пластикові куточки.

Порізка виконується на маятникових, торцювальних та пилах з нижньою подачею диска.

На цьому етапі важливими є два моменти:

  1. Точність розмірної порізки. Довжину необхідної деталі виставляють на автоматичному або ручному вимірювальному рольгангу. Тут велике значення має правильність налаштування і виставлення лінійки рольгангу (відступи на параметри з’єднувальних куточків)
  2. Точний кут (45° або 90°) і рівність різу. Кут різання залежить від налаштування і якості верстата для різання. Рівність різа залежить від попередніх факторів та від якості диска і його заточування.
Правильний рівний зріз москітного профілю

Фото 2. Рівний зріз профілю

Дефектний зріз профілю

Фото 3. Дефект різу профілю

Отримавши в результаті порізки 4 заготовки (2-і ширини і 2-і довжини) алюмінієвого профілю, які відрізані з урахуванням відступу на куточки, приступаємо до наступного етапу.

Збірка рамки майбутньої москітної сітки

Рамка збирається шляхом встановлення куточків в кінцеві отвори підготовлених заготовок і з’єднання їх між собою. Зверніть увагу, що з’єднання повинно відбуватися без зайвих фізичних зусиль. При складанні іноді використовуються м’які молотки з пластику, дерев’яні бруски з пазами, упори та ін.

Важливим моментом є рівність і непомітність стикувального шва (між куточком і профілем), які залежать від правильності порізки профілю і якості самого з’єднувального куточка. Після складання варто перевірити рулеткою розміри отриманої рамки на відповідність необхідним параметрам.

Правильне з'єднання кутника москітної сітки

Фото 4.З’єднувальний куточок

Неправильне з'єдання кутника москітної сітки

Фото 5. Дефект з’єднувального куточка

Отже, ми отримали зібрану рамку і приступаємо до наступного етапу.

Закатка сітки в рамку

Фіксація полотна в підготовленій рамці відбувається в кілька етапів:

  1. Підготовка відрізу полотна необхідного розміру (на 5-7 см більше розмірів рамки на кожну сторону).
  2. Укладання відрізу на рамку і рівномірне вирівнювання по площі.
  3. Закачування ущільнювального шнура в спеціальний паз поверх полотна. Шнур вкатується по всьому периметру рамки і щільно фіксує полотно до рамки. Шнур обрізається і укладається стик в стик.
  4. Перевіряються розміри сітки в центральній частині. Часто відбувається стягування профілю полотном, що призводить до зменшення лінійного розміру на 1-2 см («пісочний годинник). Якщо це сталося, то сітку варто злегка розпустити і закатати шнур повторно.
  5. Обрізка гострим канцелярським ножем решти фрагментів сіткового полотна по всьому периметру.

Звертайте особливу увагу на ступінь натягу полотна! Воно має рівномірно і без будь-яких ям і складок зафіксовано в рамці. І не слухайте казки:

«так його на довше вистачить», «воно не стягує профіль», «не буде свистіти на вітрі» і т д. Вимагайте перетяжки полотна!

Також, часто при обрізанні полотна, ніж може зіскочити і прорізати сітку. Недобросовісні виробники часто не переробляють, а так і віддають сітку клієнту. Перевіряйте цілісність сіткового полотна!

 Фіксація полотна закінчена.

Неправильна натяжка москітної сітки

Фото 6. Дефект фіксації полотна

Правильна натяжка москітної сітки

Фото 7. Правильна фіксація сітки

Переходимо до останнього етапу виробництва.

Фіксація кріпильних елементів до рамки москітної сітки

Кріплення ручок і гачків-фіксаторів до профілю москітної сітки проводиться в більшості випадків на маленькі гвинти, іменовані в народі «блошки».  Відразу хочеться сказати, що цей спосіб вкрай ненадійний, тому що ці гвинтики мають тенденцію до розхитування, що призводить до випадання сітки з вікна.

Вибирайте москітні сітки, в яких всі гачки кріпляться на заклепки!

Такий метод фіксації надійний і довговічний.  Багато виробництв економлять на заклепках, так як це збільшує час виробництва і витрати.

Ненадійне кріплення Z-гачків на саморізи

Фото 8. Кріплення Z-гачка на саморіз

Надійне кріплення Z-гачків на заклепки

Фото 9. Кріплення Z-гачка на заклепку

Окремо хочеться зупинитися на ручках, за які триматися сітки при знятті і установці.  Вони бувають двох видів:

  1. вкатані під ущільнювач
  2. прикручені до профілю

Так ось, намагайтеся купувати вироби тільки з прикрученими ручками, так як їх дуже просто міняти в разі їх поломки.  Вкатанним ручки міняти не в цехових умовах вкрай складно.

Наостанок хочеться сказати, перевіряйте розміри готових виробів!  Не зайвим буде протягнути рулеткою і звірити з необхідним розміром.  Відхилення не повинно бути більше або менше 1,5 мм- 2 мм.

Ненадійна вкатанна ручка москітної сітки

Фото 10. Вкатана москітна ручка

Надійна прикручена ручка москітної сітки

Фото 11. Прикручена москітна ручка

Вдалих Вам покупок!

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор сіток Калькулятор сіток