04.02.2020 в 11:18
Будова склопакета
Склопакет – це герметична конструкція з двох або трьох листів скла, розділених проміжком.
Між листами скла знаходиться тонка алюмінієва рамка (дистанція), з нанесеним на неї бутилом – перша ступінь герметизації. Дистанційна рамка заповнена молекулярним ситом, яке поглинає залишкову вологу і захищає скло від запотівання. У вигляді заповнення використовується осушене повітря або інертний газ аргон, що покращує теплозахисні характеристики склопакета. Склопакет по всьому периметру заливається герметиком тіоколом – друга ступінь герметизації.
Що таке енергозберігаючий склопакет?
Склопакет є найважливішою теплоізолюючою складовою в конструкції вікна. Основні втрати тепла – до 80%, відбуваються саме через склопакет! Також і звукоізоляція вікна в більшій мірі залежить від склопакета.
Існує кілька способів підвищення якісних властивостей склопакетів.
- енергозберігаюче скло (LowE)
- заповнення склопакета інертним газом
- сонцезахисне скло
- збільшення дистанції
- різна ширина скла і дистанції
Формула склопакета
Формула склопакета – це опис елементів, які він в себе включає. Перерахування починається з зовнішньої сторони вікна.
Наприклад: формула склопакета: «4-16-4» означає з’єднання двох листів скла товщиною 4 мм з відстанню між ними в 16 мм. Ширина склопакета вираховується відповідно: 4 + 16 + 4 = 24 мм. Також позначення LowE (Енергозберігаюче скло) і Arg (аргон) вказують біля відповідної цифри скла або дистанції.
Якщо в склопакеті встановлено LowE скло, то склопакет називають енергозберігаючим, якщо встановлено сонцезахисне скло – відповідно називають сонцезахисним.
Види склопакетів
Залежно від кількості камер склопакети можна розділити на:
Додаткова камера збільшує тепло- і шумоізоляцію склопакета, але, з іншого боку, збільшує вагу стулки і навантаження на петлі.
В даний момент ми використовуємо склопакети чотирьох серій: економ, стандарт, преміум, еліт. Дивіться докладніше характеристики кожної серії.
Який склопакет краще?
При виборі склопакета варто враховувати:
Теплоізоляція. Чи необхідно, щоб в приміщенні було тепло взимку? Якщо це житлове приміщення, тоді фахівці однозначно рекомендують енергозберігаючий склопакет, заповнений аргоном.
Шумоізоляція. Якщо вікно стоїть біля траси, виробничого приміщення, то без двокамерного склопакета (з різною шириною дистанційних рамок) не обійтися. Для звичайних міських умов достатньо двокамерного склопакета зі стандартною шириною скла 4 мм.
Захист від сонця. На яку сторону виходить вікно? Якщо вікно виходить на південну сторону, варто встановити в склопакет сонцезахисне скло, а якщо на північну сторону, то ефект від такого скла не буде відчутний.
Вага склопакета. Не кожний профіль, що підходить для однокамерного склопакета, витримає масивний двокамерний, це ж стосується фурнітури. Спеціаліст Фабрики Комфорту розраховує допустиме навантаження.
Монтажна глибина профілю (тобто його загальна товщина), від якої залежить максимально допустима товщина склопакета, що встановлюється в нього. Від цього також залежить ширина штапіка (планка, яка закріплює склопакет в творці). За цей параметр також відповідає фахівець Фабрики Комфорту.
Ціна. Чим більше листів скла, чим ширше склопакет, чим більше в ньому енергозберігаючого та сонцезахисного скла, тим він дорожчий. Але ціна зростає повільніше, ніж характеристики склопакета. Слід також враховувати вартість майбутньої економії завдяки гарному і дорогому склопакету.
Довідник покупця