Як вибрати віконний профіль

cveta_profilia_rehau_top1

Процес ламінування (нанесення кольорової плівки ПВХ на профіль) дозволяє зробити вікна під колір і фактуру дерева або однотонними будь-якого кольору.

Головна > Пластикові вікна > Профіль Rehau > Як вибрати віконний профіль

10.04.2018 в 12:36

На що звертати увагу при виборі профілю?

  1. глибина профілю (монтажна глибина)
  2. кількість камер в профілі
  3. герметичність: показники теплоізоляції
  4. показники звукоізоляції
  5. зламостійкість: клас безпеки
  6. естетичність, можливі дизайнерські рішення
  7. можливі форми конструкцій

Яка повинна бути глибина профілю?

Глибина профілю – одна з основних його характеристик. Від глибини залежить тепло- і звукоізоляційні властивості профілю, кількість повітряних камер, необхідний вид армуючого профілю, можливість установки того або іншого виду склопакета в конструкцію і інші параметри.

Чим більша глибина профілю, тим краще його характеристики. Профіль Rehau має широкий діапазон глибини – від 60 до 86 мм.

Скільки має бути камер в профілі?

Кількість камер в профілі. Камери – це повітряні камери всередині профілю, утворені вертикальними перегородками. Камери рахують по горизонталі поперек профілю.

За стандартами необхідно три камери: перша – для відведення конденсату, друга – для розміщення армуючого вкладишу з металу і третя – для закріплення частин фурнітури. Кожна камера служить повітряним прошарком, який значно покращує ізолюючі властивості вікна.

Кількість камер залежить від глибини профілю. Так, профіль з глибиною 60 мм має три камери, профіль з глибиною 70 мм – п’ять, а з глибиною 86 мм – шість камер.

Існує міф, що, чим більше камер, тим краще. Це твердження вірне лише за умови збільшення ширини профілю. Теплоізоляційні властивості профілю більше залежать від його ширини, а збільшення кількості камер при однаковій глибині профілю несуттєво впливає на його характеристики. Тому для підвищення теплозберігаючих характеристик потрібен більш глибокий профіль, в якому буде, відповідно, і більша кількість камер.

Який профіль тепліше?

Теплоізоляція. Для того, щоб оцінити теплоізоляційні властивості, використовують два показники:

  • Коефіцієнт теплопередачі – це кількість теплоти, переданої в одиницю часу (1 година) через 1м2 площі профілю при різниці зовнішньої і внутрішньої температур 1 Кельвін. Вимірюється в Вт / м2 К. Цей показник характеризує інтенсивність тепловіддачі, тобто наскільки багато тепла передає профіль, наприклад, з теплого приміщення на вулицю взимку. Чим менше коефіцієнт, тим краще.
  • Коефіцієнт опору теплопередачі – це величина, зворотна коефіцієнту теплопередачі і характеризує, наскільки добре профіль термостійкий і скільки тепла ізолює і не проводе, наприклад, зі спекотної вулиці в прохолодне приміщення влітку. Чим більше коефіцієнт, тим краще.

При виборі профілю, зверніть увагу, який саме коефіцієнт використовує менеджер для порівняння характеристик профілю.

Останні зміни в ДБН (державні будівельні норми) виставили нові вимоги до мінімальної теплоізоляції вікон і дверей. Територія України розділена на 2 температурні зони.

Який віконний профіль зменшує шум?

Звукоізоляція. Це зниження рівня шуму, що проникає в приміщення ззовні. Кількісна міра звукоізоляції виражається в децибелах. Профіль Rehau має звукоізоляційні показники від 41 до 50 Дб. Для порівняння, 43 Дб – це шум від жвавої автомобільної траси.

Який профіль важче зламати?

Зламостійкість. Стандарт європейського союзу DIN EN 1627: 2011 розділяє опір віконних і дверних конструкцій при зломі по класах, в залежності від часу, який буде потрібний на їх розкриття.

Характеристи зламостійкості

Клас зломуЧас на зломМетод роботи

WK1

Не залежить від часу

Базовий захист проти спроби злому із застосуванням фізичної сили: удари ногами, вибивання плечем (в основному акти вандалізму)

WK2

3 хвилини

Витримує застосування простих інструментів: викрутки, плоскогубці

WK3

5 хвилин

При зломі застосовується лом

WK4

10 хвилин

Більш досвідчений злочинець: застосовується сокира, зубило, молоток, долото і акумуляторна дрель

WK5

15 хвилин

Більш потужні інструменти: дриль, пила, кутова шліфувальна машина (макс. D = 125 мм)

WK6

20 хвилин

Досвідчений злочинець з потужним інструментом: дриль, лобзик, пила, кутова шліфувальна машина (макс. D = 250 мм)

Для легкодоступних місць (вікна або двері на першому поверсі) рекомендується (! ) застосування рівня захисту не нижче WK3. Для помірно доступних місць (вікна та двері на незаскленому балконі другого поверху) – не нижче WK2. Для місць з ускладненим доступом (вікна третього поверху) – WK1. Для важкодоступних місць достатньо базової комплектації.

Зверніть увагу, що клас зламостійкості розраховується для всієї конструкції в цілому, і залежить від зламостійкості кожного її елемента: профілю, фурнітури, склопакета.

Буває кольоровий профіль?

Естетічність. Можливі дизайнерські рішення. Металопластиковий профіль дозволяє виготовити конструкцію практично будь-якого кольору, розміру и форми. Процес ламінування (нанесення кольорової плівки ПВХ на профіль) дозволяє зробити вікна під колір і фактуру дерева або однотонні будь-якого кольору. Розмір залежить від жорсткості профілю та можливості установки посиленого армуючого профілю.

Хіба профіль гнеться?

Можливі форми конструкцій: арочні, круглі, трапецієподібні, трикутні, а також стандартні квадратні або прямокутні. Проте особливості кожної профільної системи можуть накладати певні обмеження. Це пов’язано з глибиною профілю, а також з тим, що в гнуті конструкції неможливо вставити армуючий профіль і необхідно, щоб жорсткість конструкції була достатньою.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон