Види відкриття віконної фурнітури

otkrytie_stvorki_top1

Найбільш популярна поворотно-відкидна фурнітура.

Вона забезпечує ефективне та комфортне провітрювання, а також простий догляд за вікном.

Головна > Пластикові вікна > Фурнітура > Віконна фурнітура: види відкриття

10.04.2018 в 12:26

Віконна фурнітура дозволяє управляти віконною конструкцією за допомогою лише однієї ручки. При цьому замикання вікна відбувається по всьому периметру рами.

Віконна фурнітура забезпечує наступний функціонал:

Поворотне відкривання стулки

sposob_otkrivaniya11Стулка відкривається тільки на поворот, як в звичайних дерев’яних вікнах. Ручка розміщується з правого або з лівого боку (на Ваш вибір). Це найпростіший варіант, але і найменш функціональний.

Зазвичай використовується для тих вікон, які не використовуються для провітрювання, і взагалі практично не відкриваються. Та разом з тим час від часу їх потрібно мити, а доступу до конструкції ззовні немає.

Відкриття стулки на відкид

sposob_otkrivaniya2Ручка розміщена зверху. Поворотом ручки верхня частина стулки відхиляється на 10-15° для провітрювання і фіксується в такому положенні. Нижня частина стулки залишається притиснутою до рами.

Для повного відкриття (при профілактиці або під час миття вікна) відщеплюються спеціальні гачки і стулка вікна «лягає» на стіну. Переважно використовується в підсобних, підвальних і напівпідвальних приміщеннях.

Поворотно-відкидне відкривання стулки

sposob_otkrivaniya1Ручка розміщується з правого або з лівого боку (на Ваш вибір). За допомогою зміни положення ручки вікно можна відкрити на відкид або на поворот.

Більшість металопластикових вікон в житлових і офісних приміщеннях саме такі. Поворотно-відкидна фурнітура забезпечує ефективне та комфортне провітрювання (відкриття на відкид) і простий догляд за вікном (поворотне відкриття).

Паралельно-зсувне відкривання стулки

sposob_otkrivaniya61Стулка зсувається вбік паралельно рамі вправо або вліво (на Ваш вибір) в сторону, протилежну розміщення ручки. Для функціонування системи необхідна наявність вільного простору зліва чи справа від стулки.

Саме паралельно-зсувні конструкції в основному застосовуються для приміщень зі зниженими вимогами до теплоізоляції: у разі одинарного скління балконів чи лоджій.

Розсувне відкривання стулок «гармошкою»

sposob_otkrivaniya7Всі стулки можуть зсуватись в різні боки в різних комбінаціях, дозволяючи повністю відкрити проєм. Система може не мати глухих стулок і порогу. Розсувна конструкція «гармошка» складається з однієї або двох сторін проєму та виступає вглиб кімнати тільки на ширину однієї стулки. Цю конструкцію можна об’єднати і зі звичайними дверима.

Найкраще підходить для приміщень, в яких зручно використовувати перегородку, яку час від часу необхідно повністю прибрати. Наприклад, для виходу на веранду, зимовий сад чи літню терасу.

Важливо знати: час від часу будь-яка стулка може «просісти». Це нормально. Це може статися, якщо стулка велика та тривалий час знаходиться у відкритому положенні. Проблема вирішується шляхом регулювання фурнітури.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон