Монтаж пластикових (металопластикових) дверей

Головна > Статті > Монтаж пластикових (металопластикових) дверей

03.05.2019 в 20:34

ustanovka-dvereyНа сьогоднішній день, незалежно від потреб та типу приміщення, переважна кількість людей обирає сучасні металопластикові двері.

І це не дивно, адже їх надійність і простота в експлуатації дозволяє встановити їх без допомоги майстрів. В цій статті ми покроково розпишемо вам про всі важливі моменти як на на ранніх етапах підготовки, так і на заключній стадії монтажу.

Як підготуватися до монтажу?

Спершу візьміть необхідні інструменти і матеріали:

 • * молоток, будівельний рівень, стамеска, викрутка;
 • * дриль або шуруповерт;
 • * близько десяти анкерних дюбелів і шурупів, балон монтажної піни і герметика;
 • * рулетка або метр;
 • * пара рукавичок, олівець і декілька дерев’яних клинів / розпірок, щоб зафіксувати коробку.

Чим більше уваги Ви приділите на цьому етапі, тим легше буде зробити монтаж. Тепер прийшов час до підготовки робочого місця для монтажу:

Організація робочого простору: готуємо місце для полотна і чистимо профіль: звільняємо отвір від штукатурки, за потреби користуємося грунтовкою. Виготовлення дверей відбувається згідно точних розмірів проєму, тому Вам не потрібно буде нічого коригувати. Але не забувайте, що між коробкою і стінами повинно бути 15-20 мм вільного простору.

Розбирання дверної конструкції. У більшості випадків ваше замовлення прибуде в зібраному вигляді. Виключенням можуть стати двостулкові двері або вироби зі склопакетами. Їх пакують окремо і відправляють у розібраному стані.

Підготовка кріплення. Тут є два варіанта вирішення цього питання: з використанням кронштейнів або за допомогою анкерного кріплення. Кронштейни потрібно вставити в спеціальні отвори коробки з іншого боку, а шурупи просвердлити через неї. Перший варіант не вплине на зовнішній вигляд Ваших дверей. Чого не скажеш про другий, бо Вам доведеться власноруч зробити отвори під саморізи. Незалежно від вибору, Вам знадобляться по три саморізи з кожного боку.

Підготовка коробки: Спершу потрібно вирішити, в якому положенні буде знаходитись коробка — посередині пройому чи скраю. З тієї сторони, яка буде виконувати роль опори, встановлюємо саморізи. Спочатку фіксуємо верхню частину, потім нижню. На початку закручування дюбелів, відкоригуйте положення коробки і доверніть їх майже до кінця.

Тепер Ви готові приступити до монтажу пластикових дверей.

Монтаж пластикових дверей

Спочатку пропонуємо вам ознайомитися з порадами професійних майстрів:

 • * Рекомендується заганяти саморізи та цвяхи не до кінця, а залишити декілька міліметрів. Завдяки цьому у дверного полотна буде можливість «спертися» на них перед кінцевою підгонкою;
 • * Пороги потрібно встановити ДО монтажу металопластикових дверей, хоча буде краще, якщо Ви замовите повну комплектацію;

Тепер, коли Ви готові, можете починати монтаж ПВХ дверей:

 1. Конструкцію встановіть в отвір під нахилом і поступово вирівняйте її. З боків повинна залишитися однакова відстань.
 2. Перевірте, щоб  поруч з вами були клини, молоток, рівень, підключена електродриль і елементи кріплення.
 3. Відрегулюйте положення конструкції будівельним рівнем. За необхідності можете забити клини під поріг і тим самим зафіксувати її.
 4. Вирівняйте двері по ширині проєму зверху та внизу, використавши розпірки.
 5. Повторно перевірте положення рівнем. При потребі відрегулюйте.
 6. Якщо коробка встановлена міцно і правильно, можете дриллю або шуруповертом зафіксувати конструкцію за допомогою кріплень. Не докручуйте їх до упору, адже це знадобиться на наступному етапі.  Будьте обережні, щоб випадково не пошкодити раму. Крім фіксації порогу вкрутіть ще 3 саморізи з кожного боку.

Коробка змонтована! Головна частина роботи зроблена!

Завершальна стадія: складання та герметизація дверного блоку

Останній етап складається з таких кроків:

 1. Монтаж починаємо зі сторони петель. Якщо стіни зроблені з цегли, то можна свердлити кріплення через коробку;
 2. Ставимо полотно, уважно стежачи за положенням та ходом стулок;
 3. Підрізаємо клини;
 4. Наявні щілини запінюємо монтажною піною ⅓ об’єму шва: залишаємо полотно в закритому положенні, доки не висохне поліуретановий герметик; Для міцного зчеплення варто зволожити поверхні водяним обприскувачем. Як тільки піна висохне, можна обрізати залишки;
 5. Для захисту від вологи потрібно належним чином герметизувати усі стики.

Монтаж металопластикових дверей на балкон майже не відрізняється від кімнатних  Різниця полягає лише у видах петель, тому що балконні петлі володіють функцією провітрювання. Тому, спочатку полотно встановлюємо на нижні петлі; потім, в «закритому» положенні, потрібно з’єднати частини верхньої завіси і вставити штифт.

Загалом, самостійний монтаж дверей ПВХ займе у Вас мінімум часу і збереже сімейний бюджет. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам успішно  здійснити монтаж!

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон