Конденсат як причина рекламацій

Головна > Статті > Конденсат як причина рекламацій

03.05.2019 в 20:35

Установка нових вікон дозволяє зробити приміщення теплим, безшумним і енергозберігаючим. Однак іноді невірно сконструйована або встановлена конструкція може почати запотівати. Сьогодні ми розповімо, через що «вікна плачуть» і як від цього позбутися.

Що таке конденсат?

kondensat-statya (1)Це невеликі крапельки, що з’являються на склі. Виникають через різницю внутрішніх і зовнішніх температур. При використанні дерев’яних вікон запотівання не зустрічається, тому що вони не герметичні. Незалежно від умов експлуатації, їх конструкція гарантує постійну природну вентиляцію. Саме тому в будинках з дерев’яними вікнами відчуваються протяги, а взимку відбувається сильне витікання тепла.

Герметичність являється головною перевагою металопластикових вікон. Вона дозволяє зберігати тепло, забезпечити енергозбереження та шумоізоляцію. Проте при недостатньому провітрюванні приміщення герметичність призводить до виникнення проблем.

Далі ми детально розглянемо три найбільш поширені причини появи конденсату.

Виникнення конденсату через неправильну конструкцію вікна

  1. Встановлення вікна з холодним склопакетом і низькими показниками опору теплопередачі. Важливо щоб конструкція відповідала вимогам діючих нормативних документів.
  2. Продування, викликане недотриманням належної відстані між стулкою і віконною коробкою (допусків фальцлюфта), застосуванням невідповідного ущільнення або невірним монтажем петель.
  3. Невиконання умов ДСТУ (30674-99, пункти 5.9.5 та 5.9.6). Згідно з ними, в глухих стулках потрібно робити отвори, що сприяють осушенню борозни між крайками склопакетів і фальцами профілів. Розміри – 5х10мм або 8мм в діаметрі.

Помилки при монтажі, як причина запотівання вікон

kondensat-statya (2)

  1. Неправильне виконання монтажного шва. Наприклад, неповне запінення, недостатній захист від кліматичних факторів, відсутня або погано виконана пароізоляція (провокує намокання утеплювача паром зсередини).
  2. Місток холоду – ділянки конструкції, через які відбувається витікання тепла з приміщення. Температурний міст утворюється внаслідок невірного конструювання вузла примикання. У цьому випадку на вікно впливають низькі або мінусові температури стіни, що стає причиною появи конденсату. Якщо температурні показники нижче нуля, то можлива поява обмерзання по нижньому краю та в кутах склопакета.
  3. Продування. З’являються через наявні в стіні порожні шви. Характерні для будинків, які зводились в соціалістичний період, а також для новобудов з багатошаровими стінами. При установці вікон в площині утеплювача, можливий вплив на конструкцію холодного повітря, що з’являється з боку вузла примикання. Єдиний спосіб уникнути подібного – відокремити стіну та вузол примикання за допомогою спіненого поліетилену. Рекомендована товщина шару – 6-10мм.
  4. Ширина підвіконня. Якщо вона занадто велика, то відбувається порушення конвекції теплого повітря від радіатора. Тому рекомендують встановлювати підвіконня відповідної ширини (вираховується індивідуально) або виконувати в ньому вентиляційні решітки.

Причини підвищеної вологості повітря в будинку

kondensat-statya (3)

  1. Недостатній повітрообмін. Виникає через надто високу щільність вікон, яка перешкоджає нормальному функціонуванню витяжної вентиляції.
  2. Нещодавно завершене будівництво або ремонт. Після будівництва бетонні стіни зберігають надмірну кількість вологи протягом 2 років. Ремонтні роботи можуть проявляються впливом останньої на мікроклімат протягом кількох наступних місяців.
  3. Готування, прання, вологе прибирання та полив квітів можуть сприяти утворенню конденсату. Однак таке можливо виключно у випадку неправильного виготовлення або монтажу вікна.

Важливо! При правильному проектуванні скління і системи вентиляції будівлі запотівання вікон неможливе. Ми рекомендуємо обов’язково дотримуватися нормативів, зазначених у відповідних ДСТУ.

Детальніше про стандарти Ви можете дізнатися у менеджера Фабрики Комфорту. Просто зв’яжіться з нами зручним для Вас способом.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон