Шари теплого монтажу

euromontag_top1

Парогідроізоляційний захист монтажного шва не тільки захищає від зовнішніх опадів, але і виводить вологу, яка потрапила в монтажний шов.

Головна > Монтаж по ДСТУ > Три шари теплого монтажу

10.04.2018 в 12:40

1 шар. Внутрішня герметизація

Внутрішня герметизація – парогідроізоляційна стрічка, яка перешкоджає проникненню водяної пари і вологи зсередини будівлі в шар монтажного шва.

Така стрічка створює «захисний екран» для теплоізоляційного шару. Використання віконних парогідроізоляційних стрічок – це єдиний дієвий метод захисту шару поліуретанової піни від проникнення вологи з приміщення.

Тільки сухий шар піни має відповідні ізоляційні параметри.

Пароізоляційна стрічка має такі властивості:

 • внутрішня сторона має клейку основу з дуже гарною адгезією (добре склеюється) до більшості будівельних матеріалів;
 • зовнішня сторона має міцне пластикове покриття, стійке до стирання;
 • еластичність, що дозволяє стрічці розтягуватися і звужуватися, компенсуючи природний рух рами вікна;
 • здатність приймати будь-яку форму, що дозволяє обклеювати криволінійні кромки;
 • водонепроникність;
 • стійкість до цвілі.

montag_hva-ukr

2 шар. Середній шар – монтажна піна

Середній шар – монтажна піна, яка виступає в якості тепло- і звукоізоляції. Монтажна піна – це однокомпонентний пінополіуретановий герметик, який під впливом вологості повітря полімеризується – піна, нанесена на будь-яку поверхню застигає, утворюючи матеріал з жорсткою структурою – пінополіуретан.

Залежно від місця застосування, матеріалу і монтажної конструкції, можна використовувати стандартну піну, спеціальну піну з низьким коефіцієнтом розширення, а також піну для використання при низьких температурах.

Властивості монтажної піни:

 • Усадка (менше 3%) – цей показник, наскільки піна зменшується в об’ємі після максимального розширення. Велика усадка призводить до виникнення надмірної напруги в місцях контакту з вікнами.
 • Висока пористість: не менше 88% закритих пор в обсязі і відсутність великих порожнин. Чим вище пористість, тим вище тепло- і звукоізоляційні характеристики і краще міцність з’єднання піни з іншими матеріалами.
 • При товщині шару піни до 5 см піна зазвичай застигає протягом 3 годин. Остаточна полімеризація досягається через 7 годин. Є швидковисихаюча піна, яка висихає за 10-15 хв. Точні параметри висихання в кожній піни залежать від її складових і вказані на упаковці.
 • Висока адгезія – здатність приклеюватися до будівельних матеріалів.
 • Високі показники гідроізоляції, теплоізоляції і звукоізоляції. Коефіцієнт теплопровідності якісної піни – 0,032 Вт / м2 • К; Для порівняння, мінеральна вата стандартної щільності має більш гірший показник теплопровідності (0,038).

Основні показники якості монтажної піни (коефіцієнт усадки і пористість) сильно залежать від температури і вологості навколишнього середовища. Для збереження хороших показників якості піни при низьких температурах до її складу додають спеціальні компоненти. Така «зимова» формула піни дає можливість проводити монтажні роботи навіть при зовнішній температурі -100С.

pena_illbruck

Протягом 10 років використовуємо у своїй роботі піну Illbruck

3 шар. зовнішня герметизація

Зовнішня герметизація – паропропускна стрічка, що діє за принципом односторонньопропускної мембрани. З одного боку, вона перешкоджає проникненню дощової води ззовні, і одночасно дозволяє вивести зайву вологу зсередини монтажного шва назовні. У тому випадку, якщо піна вбере вологу, яка є в повітрі і стінах, то вона у вигляді пари буде витіснена через паропропускну стрічку назовні.

Існує великий вибір паропропускних стрічок для зовнішньої герметизації. Їх властивості багато в чому залежать від складових і сфери використання.

Властивості паропропускної стрічки:

 • Широка можливість застосування при різних монтажних умовах: існують одно- і двосторонні клейкі стрічки, а також стрічки, призначені для кріплення за допомогою клею (необхідно в місцях, де не може бути належним чином вирівняна поверхня і при монтажі вікон на довгі дюбелі).
 • Стрічку можна фарбувати і штукатурити.
 • Еластична, стійка до розтягування і деформацій.
 • Володіє високим показником адгезії (здатність до склеювання) до більшості конструкційних матеріалів віконних коробок і будівельних матеріалів.
 • Дозволяє дифузію водяної пари зсередини і захищає від попадання вологи всередину монтажного шва.

Монтажний шов, виконаний за технологією «теплого» монтажу не зруйнується протягом більше 10 років!

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон