Етапи монтажу вікон по ДСТУ

8_etopov_heli_okon_top_1

Щілина між прорізом і коробкою повинна бути повністю заповнена монтажною піною.

Ми не економимо і не використовуємо дешеву піну, для нас важлива довговічність монтажу.

Головна > Монтаж по ДСТУ > 8 етапів монтажу вікон по ДСТУ

27.05.2018 в 11:02

8 етапів теплого монтажу вікон

1. Підготовка поверхні

Віконний отвір повинен бути рівним і міцним. Нерівну основу необхідно вирівняти розчином для кам’яної кладки, потім вирівняти шаром ґрунтовки. Приступати до монтажу слід тільки після повного висихання ґрунтовки.

montag_1

2. Приклеювання стрічки до рами

Приклеїти паронепроникну стрічку на коробку з внутрішньої сторони і паропроникну стрічку із зовнішнього боку. У кутах залишити припуск близько 4 см, так зване «вухо», склеїти стрічку смужкою клею.

montag_2

3. Вирівнювання і механічний монтаж коробки в віконному отворі

Коробка вікна чи двері встановлюється в потрібному місці отвору, вирівнюється в горизонтальному і вертикальному напрямку і фіксується за допомогою клинів або кубиків з пластмаси або просоченого дерева.

Вікно або двері повинні стояти на нижніх несучих колодках, які залишаються після монтажу. Рама закріплюється на анкера, дюбеля або консолі – виробник вікон дає чіткі рекомендації по оптимальному способу закріплення рами в отворі.

montag_3

4. Приклеювання пароізоляційної стрічки зовні монтажного шва

Необхідно зняти білу захисну плівку і приклеїти стрічку до стіни на заґрунтовані й сухі віконні отвори. Після обережного натягування плівки слід притиснути смужку бутила гумовим валиком, щоб забезпечити міцне з’єднання.

Стрічку необхідно захистити від впливу атмосферних опадів протягом 3 місяців з моменту монтажу, а в разі наклеювання на встановлене раніше вікно – негайно. Захист можна здійснити за допомогою фарбування або штукатурки.

montag_4

5. Заповнення щілини поліуретановою піною – середній шар ізоляції

Щілина між прорізом і коробкою повинна бути повністю заповнена монтажною піною. Вид піни вибирається залежно від зовнішньої температури і вологості (є спеціальна «зимова» піна, «всесезонна» і «літня»).

Перед нанесенням піни необхідно зволожити основу – це прискорює процес полімеризації (застигання) і покращує структуру піни. Щілину потрібно заповнити піною тільки частково, так, щоб товщина одного шару була не більше, ніж 3 см, адже піна розширюється під час затвердіння.

montag_5

Після затвердіння першого шару можна додати ще один шар піни, після затвердіння останнього – відрізати залишки. Звичайна піна повністю висихає за 3:00, а для того щоб вона розбухла і заповнила порожній простір в стиках, необхідно 7.00. Існує спеціальна швидковисихаюча монтажна піна, яку можна обробляти вже через 10-15 хвилин. Час висихання кожної піни може бути різним в залежності від її складу, температури і вологості повітря, ці параметри виробники піни вказують на упаковці. Для якісного монтажу потрібно дочекатися повного висихання піни.

6. Приклеювання паронепроникної стрічки до отвору зсередини.

Необхідно зняти білу захисну плівку і приклеїти стрічку до загрунтованого і сухого отвору. Стрічку слід притиснути гумовим валиком, щоб забезпечити міцне з’єднання зі стіною.

Після приклеювання стрічка повинна щільно прилягати до основи по всій ширині. Місця з’єднання стрічки і виступаючих механічних кріплень можна додатково герметизувати клеєм-герметиком.

montag_6

7. Встановлення стулок і склопакетів.

Встановлювати склопакети і стулки необхідно після герметизації зовнішнього шва, інакше доступ до нього буде закритий і його не можна буде обробити. Якщо є можливість, варто почекати з установкою стулок і склопакетів до повного застигання піни.

montag_7

8. Обробка укосів, установка відливів і підвіконь.

Після монтажу вікна або двері і перед обробкою укосів слід зробити перерву на 24 години. Внутрішнє підвіконня можна встановити в будь-який час монтажу, навіть через кілька років. Відплив потрібно встановити відразу.

Важливо, щоб при установці відливу і підвіконня не було пошкоджено монтажний шов – зовнішня і внутрішня ізоляційні стрічки, адже при порушенні цілісності стрічок вони втратять ізоляційні властивості.

montag_8

Вілив і підвіконня бажано встановлювати під вікно, а не впритул до нього, щоб вода не змогла просочитися в місце з’єднання. При установці відливу необхідно стежити, щоб не перекрити спеціальні водовідвідні отвори на зовнішній стороні віконної коробки. Крім того, стик між відливом і рамою, а також між підвіконням і рамою, потрібно герметизувати.

Виклик замірника Виклик замірника Замовити дзвінок Замовити дзвінок Калькулятор вікон Калькулятор вікон